Často kladené otázky

První vyšetření v kardiologické ambulanci

  • Co si vzít na první návštěvu v kardiologické ambulanci?

Kartičku zdravotní pojišťovny-každý pacient je povinen ze zákona prokázat platné pojištění (seznam smluvních zdravotních pojišťoven zde), jinak musí být považován za samoplátce a ošetřen dle aktuálního ceníku.
Žádanku na vyšetření od ambulantního specialisty či praktického lékaře. Ta není podmínkou k provedení vyšetření je ovšem pro Vás výhodou, jelikož na ní Váš ošetřující lékař vyznačí důvod požadavku a řadu medicínsky důležitých údajů, které Vám nemusí být známy.
Promyslete si nebo písemně připravte seznam aktuálně užívaných léků-včetně podpůrných přípravků, léků od bolesti, vitamínů včetně síly a dávkování. Čím přesněji budeme znát Vaši medikaci, tím lepší mohou být výsledky našeho společného snažení-tedy zlepšení Vašeho zdravotního stavu.
Připravte si nebo promyslete tak zvanou osobní anamnesu-tedy vše co jste až doposud stran Vašeho zdraví absolvovali (operace, úrazy, prodělané choroby, sledování v odborných ambulancích). Lékař se Vás bude na uvedené informace při vyšetření ptát a čím přesnější informace získá, tím lépe se může rozhodnout.
Vemte s sebou nálezy odborných specialistů u kterých jste sledováni. Řada z nich je nesmírně důležitá pro naše rozhodování.

Krevní odběry

  • Jak ve Vaší ambulanci fungují odběry?

Odběry jsou integrální součástí celé řady klinických vyšetření. Jako v jakékoliv jiné ambulanci je možné je zajistit přímo na místě. Naší výhodou je, že spolupracujeme s kvalitní a prověřenou společnotí.

Ultrazvukové vyšetření srdce a cév

 Ve většině případů je součástí kardiologické vyšetření ultrazvukové vyšetření ve speciální echolabolaboratoři.
  • Jak vyšetření provádíme?

Ultrazvukovou  sondou po povrchu kůže snímáme signál a na obrazovce vidíme požadované struktury a okolní tkáň. K vyšetření je používán gel, který je bezbarvý a nezanechává stopy na kůži.
Příprava pacienta: Žádná, můžete přijít najezení a jedná se o nebolestivé vyšetření!
  • Co ultrazvukem zjistíme?

Při vyšetření srdce zjistíme velikosti srdečních oddílů, funkci srdce, funkci chlopenního aparátu stav ordečníku a řadu dalších zajímavých skutečností.
Při vyšetření žil zjistíme, zda jsou volně průchodné a v případě křečových žil, zde je vhodná operace, sklerotizace (ambulantní zákrok k ošetření drobných povrchových žil tzv. metliček) či pouze konzervativní terapie (léčba kompresivními punčochami, léky)
Při vyšetření tepen zjistíme, zda jsou končetiny dobře prokrvené. To znamená, že vyšetříme průchodnost tepen.
Délka trvání vyšetření: 20-30 minut

Ultrazvukové vyšetření karotid (tepen krku) a žil na krku

  • Jak vyšetření provádíme?

Ultrazvukovou lineární sondou se pohybujeme po povrchu kůže na krku a snímáme signál. Na obrazovce vidíme cévní svazek a okolní tkáň. K vyšetření je používán gel, který je bezbarvý a nezanechává stopy na kůži.
Příprava pacienta: Žádná, můžete přijít najezení a jedná se o nebolestivé vyšetření!
  • Co ultrazvukem zjistíme?

Při vyšetření karotid (tepen na krku, laicky tzv. krkavic) zjistíme jejich průchodnost. Jedná se o hlavní tepny důležité k prokrvení tepen v mozku.
Při vyšetření žil na krku zjistíme jejich průchodnost.
Délka trvání vyšetření: 20-30 minut
  • Budete mít nějaká omezení po vyšetření?

žádná

Vyšetření za přímou platbu

  • Je možné ošetření za přímou platbu? Za jakých podmínek? Kde najdu ceny?

ANO. Všechna zdravotnická zařízení, která mají smlouvu s Vaší zdravotní pojišťovnou mohou poskytovat své služby za výkony které nejsou součástí zdravotního pojištění. Tedy například vyšetření po pracovní době, vyšetření konkrétním lékařem, provedení výkonů, které nebylo ZP nasmlouváno atp. Dále je možná přímá platba pouze v případě, že se nejedná o akutní, život ohrožující stav a zdravotnické zařízení nemá smouvu s Vaší zdravotní pojišťovnou.
Smlovy našeho zařízení Ansaldo s.r.o. se zdravotnímy pojišťovnami naleznete ZDE
Ceník pak ZDE

Ubytování v apartmánu pro 2 osoby vzdáleného 15 minut chůze od centra Luhačovic

Pro každého ubytovaného klienta je na pokoji připraven přístup k neomezenému internetu (kabel na pokoji)-zdarma

V apartmánu je kuchyňská kout vybavený rychlovarnou konvicí a po celou dobu pobytu je zdarma k dispozici káva a čaj

Zároveň s ubytováním také provozujeme ateliér výtvarných technik, kde se během svého pobytu můžete naučit řadu zajímavých dovedností z hedvábí, skla, přírodních materiálů a z dovolené přivést originální dárek svým známým či příbuzným

 

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat